در دیدار سفیر جدید سوییس با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان بر توسعه روابط دو کشور در همه زمینه‌ها از جمله حوزه سلامت تاکید شد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، دکتر عین اللهی در این دیدار با بیان پیشینه همکاری و دوستی بین ایران و سوییس در گذشته، از سفیر این کشور خواست که در مدت حضور خود در ایران، تمام تلاشش را برای توسعه همکاری‌های دوجانبه در عرصه سلامت به کار بندد.

وزیر بهداشت کشورمان به عنوان رییس ایرانی کمیسیون مشترک دو کشور، آمادگی خود را برای کمک در توسعه همکاری‌های دوجانبه در تمام حوزه ها و زمینه های مورد علاقه از جمله حوزه‌های بهداشتی و آموزشی اعلام کرد.

بنا بر این گزارش، خانم نادین لوزانو نیز آمادگی کامل کشور خود را جهت گسترش همکاری‌ها اعلام و از دکتر عین اللهی برای تسهیل همکاری بین دو کشور در حوزه سلامت قدردانی کرد و خواستار توسعه روابط فی‌مابین به ویژه در حوزه سلامت شد.

نادین لوزانو سفیر جدید سوییس، همچنین به دیدار و تبادل نظر با دستیار ویژه وزیر بهداشت و مدیرکل همکاری‌های بین‌الملل پرداخت.

دکتر محمد حسین نیکنام در این دیدار ضمن اشاره به انعقاد بیانیه مشترک همکاری‌های بهداشتی و بیانیه مشترک همکاری‌های آموزشی فیمابین دو کشور و همچنین برگزاری موفق دومین اجلاس کمیسیون مشترک دو کشور به تولیت وزارت بهداشت سوئیس در سال های گذشته، مبنی بر توسعه هرچه بیشتر همکاری ها و آمادگی برای برگزاری سومین اجلاس در ماه‌های آتی در تهران تاکید کرد.

دستیار ویژه وزیر بهداشت ضمن تشکر از حضور شرکت‌های دارویی، غذایی و تجهیزات پزشکی سوییس در ایران در طول تحریم های ظالمانه آمریکا، خواستار تلاش دو کشور برای تسهیل شرایط و رفع مشکلات احتمالی برای ادامه حضور این شرکت‌ها در ایران شد.

نادین لوزانو سفیر جدید سوییس نیز از تلاش های وزارت بهداشت طی سال‌های گذشته برای رفع مشکلات شرکتهای سوییسی و ادامه فعالیت‌شان در ایران قدردانی کرد و خواستار توسعه همکاری مناسبات بیش از بیش بین دو کشور شد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin