آخرین خبرها
سفیر سوئیس در ایران: پناهندگان در ایران از خدمات مطلوبی برخوردار هستند

سفیر سوئیس در ایران: پناهندگان در ایران از خدمات مطلوبی برخوردار هستند

سفیر سوئیس در ایران گفت: پناهندگان و اتباع خارجی در ایران از تمام خدمات مطلوب مانند آموزشی، بهداشتی، اقتصادی و…. برخوردار هستند.

به گزارش آوا دیپلماتیک، مارکوس لایتنر در سفر چندساعته به مرز دوغارون تایباد در گفت‌وگو با ایسنا گفت: برنامه‌های ارائه شده در راستای خدمات به پناهندگان و اتباع خارجی در زمینه‌های بهداشت، آموزش، معیشت، کمک‌های حقوقی، سواد آموزی، خوداتکایی، خدمات بهداشتی است و همچنین این برنامه‌ها از بازگشت داوطلبانه پناهندگان نیز حمایت می‌کند.

وی به اهداف بازدید از مرز دوغارون اشاره کرد و افزود: این بازدیدها بسیار مؤثر و مطلوب است تا ما شرایط منطقه را از نزدیک بررسی کنیم و با نحوه خدمات‌رسانی به اتباع خارجی بیشتر آشنا شویم.

لایتنر تصریح کرد: روزانه عده زیادی از پناهندگان از طریق مرزهای کشور وارد و خارج می‌شوند، مرز دوغارون یکی از معبرهای پرتردد است که شرایط بسیار مطلوبی در ارائه خدمات دارد.

وی مطرح کرد: اکنون اداره اتباع و کمیساریای عالی، خدمات شایسته‌ای به پناهندگان در ایران ارائه می‌دهند اما بررسی عملکرد بسیار مهم است این‌گونه با نیازها در مناطق آشنا شده و مشکلات را بررسی و برطرف خواهیم کرد.

او عنوان کرد: کشور سوئیس حمایت خود را نسبت به پناهندگان اعلام می‌کند و با ایجاد تعامل، همکاری و همفکری با ایران سعی در برطرف کردن نواقص دارد.

سفیر سوئیس در ایران عملکرد خدمات‌رسانی در مرز دوغارون را بسیار مطلوب اعلام کرد و گفت: خوشبختانه کشور ایران همکاری‌های بسیار خوبی با امور پناهندگان سازمان ملل دارد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.