آخرین خبرها
امضای سند برنامه همکاری مشترک وزارت ورزش و جوانان با یونیسف

امضای سند برنامه همکاری مشترک وزارت ورزش و جوانان با یونیسف

طی مراسمی در دفتر امور بین الملل وزارت ورزش و جوانان «برنامه همکاری وزارت ورزش و جوانان و یونیسف» در دو بخش ورزش و جوانان، به امضای طرفین رسید.

به گزارش آوا دیپلماتیک، در این مراسم ماندانا رسولی مدیرکل امور بین الملل وزارت ورزش و جوانان ضمن ارائه گزارش از روند شکل گیری و بررسی محتوای برنامه همکاری و با ابراز خشنودی از به نتیجه رسیدن آن، گفت: خانواده ورزش و جوانان جمهوری اسلامی ایران جهت عملیاتی شدن مفاد این برنامه تمام تلاش خود را به کار خواهند بست.

ویل پارکس نماینده ی یونیسف در تهران نیز ضمن تشکر از تلاش های وزارت ورزش و جوانان در نهایی سازی سند مذکور، آمادگی خود را جهت بسط همکاری ها برای توسعه ارتباط بهینه با سایر کشورهایی که تاکنون در این خصوص با یونیسف همکاری کرده و تجربه موفق داشته اند اعلام کرد.

این برنامه همکاری شامل مواردی در حوزه ی جوانان با موضوعاتی نظیر حمایت از اقدامات بروزرسانی و طراحی سند راهبرد وزارت ورزش و جوانان، حمایت از ابتکارات جوانان، حمایت از برگزاری جلسات مشاوره ملی در خصوص سند راهبرد ملی جوانان است .

همچنین در بخش ورزش، این سند شامل موضوعاتی مانند: حمایت از تدوین برنامه ملی ورزش برای ارتقای مشارکت و حضور کودکان و نوجوانان، حمایت از ارتقای رشد و توسعه کودکان و نوجوانان از طریق استعدادیابی ورزشی ، حمایت از تدوین طرح ملی مبتنی بر جامعه برای ارتقای فعالیت جسمانی و پیشگیری از اضافه وزن (چاقی) در میان کودکان و دختران نوجوان در مناطق کم برخوردار است.

شایان ذکر است این توافق در چارچوب برنامه های آنداف (United Nations Development Assistance Framework) صورت پذیرفته است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.