سخنگوی سفارت چین در تهران: محدوده جستجوی برای نجات خدمه کشتی نفتکش ایرانی افزایش یافته است

سخنگوی سفارت چین در تهران: محدوده جستجوی برای نجات خدمه کشتی نفتکش ایرانی افزایش یافته است

سخنگوی سفارت چین در ایران با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد: در حال حاضر چین با تعداد ۱۳ فروند کشتی نجات محدوده جستجوی خدمه کشتی نفتکش ایرانی را افزایش داده است.

به گزارش آوا دیپلماتیک، در بخشی از اطلاعیه سخنگوی سفارت چین در ایران آمده است: در شب ششم ژانویه سال ۲۰۱۸ یک فروند نفتکش پانامایی با یک کشتی باری هنگ کنگ در فاصله ۱۶۰ مایل دریایی در شرق محل اتصال رودخانه چانگ جیانگ به دریا تصادف کرد که باعث حریق نفتکش و صدمه کشتی باری شد و در حال حاضر تعدادی از ملوانان تجات یافته و تعدادی همچنان مفقود هستند.

سخنگوی سفارت چین در ایران در این اطلاعیه یادآور شد: دولت چین اهمیت بسیاری برای این فاجعه دریایی قائل است. لی که چیانگ نخست وزیر چین و روسای شورای دولتی چین نیز دستورهای مهم را صادر کرده اند. در این اطلاعیه سخنگوی سفارت چین در ایران با تاکید بر این که وزارت امور خارجه چین سیستم اضطراری خود را فعال کرده است، تصریح کرد: وزارت حمل و نقل چین کار گروه ویژه ای را تعیین کرده که امور مدیریت بحران، نجات، کمک رسانی به کشتی مربوطه، بررسی حادثه و غیره را همزمان دنبال می کنند.

سخنگوی سفارت چین در ایران در این اطلاعیه همچنین خاطرنشان کرد: در حالی که جزر و مد و وضعیت اقلیمی محل حادثه برای جستجو و نجات بسیار دشوار است اما دولت چین تا جایی که امکان دارد تلاش خواهد کرد تا به جستجو ادامه دهد.

براساس این اطلاعیه در حال حاضر طرف چین با تعداد ۱۳ فروند کشتی نجات و جستجو محدوده جستجو را افزایش داده اند که تا مساحت ۹۰۰ مایل مربع دریایی از محل حادثه را به طور شبانه روزی پوشش می دهند، صبح روز هشتم ژانویه یک جسد از دریا بیرون کشیده شد که هویت آن مشخص نیست.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.