دولت آلمان به حمایت از پناهندگان افغان و عراقی ساکن ایران ادامه می دهد

دولت آلمان به حمایت از پناهندگان افغان و عراقی ساکن ایران ادامه می دهد

دفتر برنامه جهانی غذا سازمان ملل متحد (WFP) از کمک یک میلیون یورویی دولت آلمان به آسیب پذیرترین پناهندگان افغان و عراقی ساکن مهمانشهرها در ایران خبر داد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، درباره این کمک نگار گرامی، نماینده برنامه جهانی غذا در ایران گفت: حمایت به موقع دولت آلمان ما را در تامین نیازهای اولیه غذایی خانواده های پناهنده خصوصا زنان و کودکان که کاملا وابسته به این کمک ها هستند، یاری می نماید. جمهوری فدرال آلمان همواره به عنوان یکی از پنج کشور برتر اهدا کننده این سازمان در ایران بوده و ما بی نهایت از حمایت مستمر این کشور از سال ۲۰۱۴ میلادی قدردانی می نماییم.

میشائیل کلور-برشتولد، سفیر آلمان در ایران نیز اظهار داشت: کشور آلمان درحالیکه برای از میان برداشتن عوامل مهاجرت اجباری تلاش می نماید، به مهاجرینی که نیازمند حمایت، مراقبت کافی و فرصت هستند نیز یاری می رساند. با حمایت از برنامه جهانی غذا، کشور آلمان در تلاش است تا از آلام آسیب دیده ترین افراد بکاهد. ما از طریق حمایت های مستمر می کوشیم تا سهمی در مقابله با وضعیت دشوار و طولانی مدت پناهندگان که کشورایران بیش از سه دهه با آن مواجه بوده است، داشته باشیم.

جمهوری اسلامی ایران با حدود ۹۸۰،۰۰۰ پناهنده افغان و عراقی ثبت شده در کشور چهارمین کشور پناهنده پذیر در جهان است.

برنامه جهانی غذا از اواخر دهه ۱۹۸۰ میلادی، زمانیکه اولین گروه پناهجویان از افغانستان و عراق وارد ایران شدند کمک های غذایی خود را به پناهندگان آغاز نمود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.