گرامی داشت روز جهانی افراد دارای معلولیت

گرامی داشت روز جهانی افراد دارای معلولیت

با حضور سرکار خانم مریم ظریف همسر وزیرامور خارجه روز جهانی افراد دارای معلولیت به وسیله بنیاد خیریه رشد و مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد گرامی داشته شد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، بیش از ۳۰ کودک معلول به همراه والدین و مربیان همچنین داوطلبان بنیاد رشد در این مراسم شرکت کردند.

در این مراسم کودکان، اشعاری به زبان های فارسی و انگلیسی برای حاضران قرائت کردند و سپس حرکات نمایشی و ورزش رزمی کارته انجام دادند و از موفقیت های خود در ورزش، قرائت قران، کارهای هنری همچنین چالش هایشان در زندگی روزمره برای شرکت کنندگان صحبت کردند.

سرکار خانم دکتر ظریف خطاب به شرکت کنندگان گفت در این مراسم بسیار از مشاهده این عزیزان تلاشگر تحت تاثسر قرار گرفتم. هنگامی که شاهد با احساس خواندن سرود جمهوری اسلامی ایران به وسیله پسری با “سندروم دان” بودم، اشک در چشمانم حلقه بست. در آن موقع همه حاضران که به احترام سرود و آن پسر خردسال ایستاده بودند او را مدت ها تشویق کردند.

وی افزود: توانایی ها و دستاورد های این کودکان فوق العاده، باور نکردنی و الهام بخش است. می دانم تا چه حد زندگی برای مادران و خانواده های آنان سخت است و اینجانب تلاش و تعهد شما را نسبت به این کودکان تحسین می نمایم. تبحر، عشق و تعهد مربیان و مدیریت مدارس آنان کمک شایانی به موفقیت این کودکان می کند. از اینکه بسیاری از این کودکان با وجود چالش های پیش رویشان، مشغول فراگیری زبان خارجی هستند و در رقابت های ورزشی قهرمان شده اند تحت تاثیرقرار گرفتم. اینجانب در خواست های شما را به مسئولان منتقل خواهم کرد.

در ادامه این مراسم خانم ماریا دوتسنکو گفت: مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد سپاسگزار تلاش های بنیاد رشد است که در اداره اطلاعات همگانی و شورای اقتصادی اجتماعی سازمان ملل متحد پذیرفته شده است. تعهد مربیانی مانند خانم عامری و سایرین که با ایثار و محبت به این نوجوانان کمک می نمایند تا احساس غرور کرده و خود را بخشی از جامعه در نظر گیرند، تحسین برانگیز است. حمایت سخاوتمندانه خیران و حامیانی مانند خانواده محترم میر محمد صادقی تحول چشگیری در زندگی این جوانان به وجود می آورد.

در ادامه این کودکان عکس یادگاری با خانم ظریف و خانم ماریا دوتسنکو، رییس مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد گرفته و با آنان گفتگو کردند و صنایع دستی سنتی که به وسیله این کودکان معلول ساخته شده بود به نمایش در آمد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.