سفیر مکزیک در دیدار با بروجردی بر توسعه مراودات اقتصادی میان دو کشور تاکید کرد

سفیر مکزیک در دیدار با بروجردی بر توسعه مراودات اقتصادی میان دو کشور تاکید کرد

علاءالدین بروجردی در دیدار سفیر مکزیک در تهران از روند رو به رشد ارتباطات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دو کشور ایران و مکزیک ابراز خرسندی کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در این دیدار افزود: ظرفیت‌های خوبی در عرصه های مختلف وجود دارد و مجلس شورای اسلامی بر تحکیم و تقویت مناسبات بویژه ارتباطات پارلمانی فیمابین حمایت می کند.

وی با بیان اینکه تروریسم امنیت منطقه و جهان را به خطر انداخته است، ادامه داد: گسترش تروریسم با حمایت پیدا و پنهان آمریکا و همپیمانان منطقه ایش بوده و این خطری برای امنیت تمام کشورها در هر نقطه ای ازجهان است.

بروجردی تصریح کرد: مبارزه با گروه های تروریسم نیازمند همکاری جمعی همه کشورها است.

آلفونسو زگبِه سفیر مکزیک در تهران در ادامه این دیدار با تأکید بر توسعه و گسترش همکاری ها در بخش های مختلف گفت: در سال های اخیر فرصت های خوبی در عرصه های سیاسی، اقتصادی و تجاری میان دو کشور بوجود آمده است که می توان از آن در راستای تحکیم مناسبات بویژه ارتباطات میان مجالس مکزیک و ایران بهره برد.

سفیر مکزیک در بخش دیگری از سخنانش آشنایی هرچه بیشتر تجار و بازرگانان دو کشور از یکدیگر را مقدمه توسعه مراودات اقتصادی میان دو کشور دانست.

زگبِه در این دیدار بر تداوم رایزنی و گفت وگو میان مقامات دو کشور در مجامع بین المللی در تقویت و تحکیم مراودات فیمابین تأکید کرد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.