آسیا

دکتر روحانی در دیدار با سفیر جدید تایلند: تهران از گسترش همکاری در همه زمینه ها با بانکوک استقبال می کند

رییس جمهور با اشاره به سابقه ۴ قرن روابط ایران و تایلند، گفت: تهران از گسترش همکاری در همه زمینه ها با بانکوک استقبال می کند و امیدوارم با بهره گیری از ظرفیتها، شاهد پیوند نزدیک تر بین دو کشور و دو ملت باشیم. بیشتر بخوانید »

دیدار و رایزنی معاون امور بین الملل وزیر کشور با سفیر قرقیزستان در ایران

در دیدار سفیر قرقیزستان در تهران با رییس مرکز اطلاع‌ رسانی و امور بین ‌الملل وزارت کشور بر افزایش همکاری‌های دو کشور ایران و قرقیزستان در زمینه‌های مختلف به وی‍‍ژه در زمینه امنیتی انتظامی تاکید شد. بیشتر بخوانید »

سفیر ویتنام دیدار با امیرعبداللهیان از سفر نایب رییس پارلمان این کشور به تهران خبر داد

سفیر ویتنام در ایران با حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل دیدار و پیرامون مسائل دو جانبه و همکاری‌های پارلمانی و بین‌المللی گفتگو کرد. بیشتر بخوانید »

سفیر اندونزی: بهبود تعرفه، راه تحقق هدف ۲میلیارد دلاری تجارت با ایران است

سفیر اندونزی در دیدار با رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: برای تحقق هدف گذاری ۲ میلیارد دلاری مبادلات تجاری باید تعرفه‌ها بهبود یابد و به این منظور بعد از عید فطر هیاتی از اندونزی به ایران می‌آید. بیشتر بخوانید »

سفیر کره جنوبی در گفتگو با مهر: بودجه سالانه شورای فیلم کره جنوبی ۱۰۰ میلیون دلار است

کیم سئونگ هو سفیر کره جنوبی در تهران درباره وضعیت سینما در کشورش، علاقه مردمش به سینما و فیلم‌ها و کارگردانان ایرانی که در کره جنوبی شناخته‌شده هستند، صحبت کرد. بیشتر بخوانید »

سفیر کره جنوبی در گفتگو با مهر: لزوم تنوع بخشیدن به روابط تجاری سئول-تهران

سفیر کره جنوبی با توجه به اینکه ۹۸% از واردات این کشور از ایران را نفت تشکیل می دهد و کالای دیگری در سبد خرید سئول جای ندارد، ایران را به تلاش برای تغییر الگوی تعامل با بازار کره ترغیب کرد. بیشتر بخوانید »