گفتگو با همسران سفرا

همسر سفیر انگلستان در تهران: از زندگی در جنوب تهران لذت می برم

در شرایطی که نیکلاس هاپتون سفیر انگلستان در ایران به عرصه موسیقی و نواختن گیتار علاقه دارد، همسر وی ترجیح می دهد در دنیای نقاشی اوقات خود را بگذراند. خانم هاپتون معتقد است که ازدواج با یک دیپلمات روی زندگی هنری وی تأثیرگذار بوده است زیرا زندگی دیپلمات، یک زندگی عادی نیست. در شرایطی که ترافیک در شهر تهران مشکلی بزرگ و واقعی است به طور حتم زندگی در خیابان فردوسی بر روند فعالیت این خانواده تاثیرات فراوانی گذاشته است و با این اوصاف خانم هاپتون عاشق جنوب شهر تهران است. در ادامه می توانید مصاحبه با همسر سفیر انگلستان ... بیشتر بخوانید »

ایرا بوردیلیاک: تصویر واقعی زنان ایران را نمی توان در گوگل یافت

همسر سفیر اوکراین در تهران از جمله چهره های فعال در حوزه رسانه این کشور محسوب می شود که با پشتکار خود توانسته گام های بلندی را برای رسیدن به آرزوی خود بردارد. او که سالها مجری برنامه صبحگاهی شبکه سراسری تلویزیون اوکراین بوده است رمز موفقیت خود را تلاش و پشتکار می داند. خانم بوردیلیاک در این گفتگو ضمن تشریح نگاه عاشقانه خود به عرصه زندگی، بر نقش صبر و گذشت در تحکیم روابط زناشویی تاکید می ورزد. او به عنوان همسر سفیر اوکراین در ایران معتقد است که مردم دو کشور شناخت دقیقی از یکدیگر ندارند و حتی ... بیشتر بخوانید »

یسنا بکسیچ موفتیچ: باید برای آزادی جنگید

یسنا بکسیچ موفتیچ از سال ۲۰۰۶ به مرتبه استادی دانشکده حقوق دانشگاه سارایوو نایل شده و نظریه های حقوقی، ساختار قانون و حقوق و جنسیت را تدریس می کند. وی در مرکز مطالعات میان رشته ای به تدریس جنسیت، حقوق بشر و ساز و کار اعمال قوانین می پردازد و پیش از آن، به عنوان استادیار دانشگاه سارایوو در سمت مدرس واحدهای تئوری قوانین کشوری و کلینیک حقوقی و حقوق بشر ظاهر شده است. از مقالات و تالیفات وی می توان به مخاطرات جنسی در بخش خصوصی بوسنی و هرزگوین (برنامه عمران سازمان ملل متحد، ۲۰۱۲)، بودجه بندی جنسیت محور ... بیشتر بخوانید »

ریم البصلی: مردم تونس همزمان مدرن و مذهبی هستند

کشور تونس با توجه به موقعیت استراتژیکی که در شمال آفریقا دارد در طول تاریخ ۳ هزار سالهٔ خویش در معرض رفت‌وآمد تمدن‌ها و فرهنگ‌های مختلف قرار گرفته است و این موضوع کشور توریستی تونس را به خواستگاه تنوع فرهنگ تبدیل کرده است. ۹۹ درصد مردم تونس مسلمان سنی با گرایش مالکی هستند و در این کشور بیش از پنج هزار مسجد وجود دارد که معروف‌ترین آن مسجد عقبه بن نافع است. به منظور بررسی آداب و رسوم و نیز فضای فرهنگی و اجتماعی تونس، با “ریم البصلی بن‌صالح” همسر سفیر تونس در تهران گفتگویی انجام داده ایم که در ... بیشتر بخوانید »

روایت همسر سفیر جاکارتا در تهران از مادر باراک اوباما تا آداب و رسوم مردم اندونزی

اندونزی پرجمعیت‌ترین کشور مسلمان جهان است و همواره به داشتن سنت بردباری مذهبی افتخار می‌کرده و در قانون اساسی این کشور آزادی مذهبی تضمین شده‌است. این کشور که دارای بزرگترین قدرت اقتصادی جنوب شرقی آسیا است به دلیل تنوع جمعیتی دارای آداب و رسوم های متنوعی است. مردم اندونزی بسیار مهمان نواز و خونگرم هستند و به راحتی و با یک لبخند می توان با آن ها ارتباط برقرار کرد. همین قاعده نیز شامل همسر سفیر اندونزی در تهران نیز می شود. وی که سالها فعالیت داوطلبانه داشته است در دوره ایی با استنلی آن دانهام (مادر باراک اوباما) رئیس ... بیشتر بخوانید »

ربکا نونیز: مردم ایران و کوبا بسیار معاشرتی هستند.

کوبای انقلابی تنها چند مایل با ایالات متحده فاصله دارد، اما سبک زندگی کوبایی فرسنگ ها با سبک زندگی آمریکایی فاصله دارد. هنوز مردم این کشور به “ارنستوا چه گوارا” قهرمان اسطوره ایی خود افتخار می کنند و با موسیقی اعجاب برانگیزش مردم جهان را محصور می کنند. سرزمینی با هزاران نخل بلند و سواحلی رو به اقیانوس نیلگون که هر گردشگری را شیفته خود می کند. به منظور بررسی فضای اجتماعی و فرهنگی کوبا، با “ربکا فرناندز نونیز” همسر سفیر کوبا در تهران گفتگویی انجام داده ایم. وی هم اکنون مسئولیت امور کنسولی سفارت کوبا در تهران را برعهده ... بیشتر بخوانید »